Mal Rejimi Davası Şartları Ücreti

Mal Rejimi Davası: Şartları – Süreci- Ücreti

Mal rejimi davası şartları nelerdir, süreç nasıl işler ve dava masrafları ne kadar gibi sorulara cevap veriyoruz. Günümüzde boşanmaların artması ile birlikte eşler arasında gündeme gelen önemli konuların başında ortak alınmış malların paylaşımı gelmektedir. Mal rejimi davası olarak da bilinen bu davalar, temelde evliyken birlikte alınan malların, boşanma halinde nasıl pay edileceğini içermektedirler. Ancak özellikle anlaşmalı olmayan boşanma davalarında taraflar bu konuda sıklıkla anlaşmazlığa düşmekte ve hukuk yardımı beklemektedirler.

Devamını okuyun “Mal Rejimi Davası: Şartları – Süreci- Ücreti”

Tanıma-Tenfiz-Davası-Şartları-Ücreti

Tanıma Tenfiz Davası: Şartları – Başvuru – Avukatlık Ücreti

Tanıma tenfiz davası şartları nelerdir, Tanıma tenfiz başvurusu nasıl yapılır ve avukatlık ücreti ne kadar gibi sorulara cevap mahiyetinde bir yazıdır. Her ülkenin kendi hukuk sistemi bulunduğu için yabancı ülkelerde alınan mahkeme kararları Türkiye’de geçerli olmamaktadır. Ancak alınan yabancı mahkeme kararlarının Türkiye’de geçerli olmasını sağlamak için Türkiye’de tanıma tenfiz davası açmak gerekir. Özellikle bu dava Türkiye’de açılmadığında, yurtdışındaki boşanmalar, Türkiye’de tanınmadığı için boşanılmış olsa bile Türkiye’de hâlâ evli olunacak ve yeniden evlenme vb. durumlardan yararlanılmayacaktır.

Devamını okuyun “Tanıma Tenfiz Davası: Şartları – Başvuru – Avukatlık Ücreti”

anlaşmalı boşanma davası şartları ücreti

Anlaşmalı Boşanma Davası Şartları – Ücreti – Başvuru

Anlaşmalı boşanma davası şartları nelerdir, boşanma başvurusu nasıl yapılır ve avukatlık ücreti ne kadar gibi sorulara cevap mahiyetinde bir yazıdır. Boşanmak isteyen çiftler için kolay şekilde ayrılmalarını sağlayan anlaşmalı boşanma davası temelde her iki tarafın boşanmanın kararlaştırılması ve işleyişi hakkında fikir birliğine vardıkları davalara denilmektedir. Çekişmeli boşanma davalarının aksine çok daha kolay, az yıpratıcı ve kısa sürede sonuçlanırlar. Bu makalemizde anlaşmalı boşanma davası hakkında sıkça sorulan sorulara değineceğiz. Konu hakkında detaylı bilgi almak için lütfen iletişime geçiniz.

Devamını okuyun “Anlaşmalı Boşanma Davası Şartları – Ücreti – Başvuru”