bursa miras avukati

Bursa Miras Avukatı

Bursa miras avukatı hukuk alanında en çok dava açılan alanlarda yasalara uygun şekilde destek sunmaktadır. Miras hukuku alanında bulunan temel iş ve işlemlerin yapılmasını sağlayan bursa miras avukatı; vasiyetname düzenleme, miras sözleşmesi yapma, mirasın reddi davası açmak, tereke tespiti davası, ortaklığın giderilmesi, tenkis davası, muris muvazaası gibi davaların açılmasında söz sahibi olmaktadır. Miras davaları karmaşık ve uzun süreli davalar olabildiğinden bu konuda alanında uzman avukatlık desteği alabilmek çok önemlidir. Aksi halde davadan istenilen sonuç çıkmayacağı gibi davanın işlem süresi de uzayabilir.  Devamını okuyun “Bursa Miras Avukatı”

Boşanma Davasına Ara Karar

Boşanma Davasında Ara Karara İtiraz

Boşanma Davasında Ara Karara İtiraz

Boşanma davasında ara karara itiraz, davaya son vermeyip, devam etmesini sağlayan karara, taraflarca edilen çeşitli itirazları kapsar. Ara karar dava süresince pek çok farklı zaman aralığında hakim tarafından verilebilir. Mahkeme nezdinde davanın devam edilebilmesi için verilen bu kararlar, davaya engel olabilecek herhangi bir itirazın reddedilmesi istendiği durumlarda verilir. Hakim tarafından ele alınan bu kararlar, itirazın incelenmesi ve kararın ortaya çıkmasını amaçlar. Ara kararın kesinleşme süreci farklılık gösterebilir.

Devamını okuyun “Boşanma Davasında Ara Karara İtiraz”

Boşanmada Mal Paylaşımı

Boşanmada Mal Paylaşımı

Mal Paylaşımı

Boşanmada mal paylaşımı aile mahkemesi tarafından ilgilenilen ve evlilik birliğini sona erdiren davalar hakkında en sık araştırılan konuların başında gelir. Evlilik esnasında çiftler birlikte veya ayrı ayrı, çeşitli mal ve mülkler alabilir. Bu malların arasında en popüler olanları ise ev ve arabalardır. Evlilik esnasında alınan malların paylaşımının nasıl gerçekleşeceği ise oldukça merak edilir.

Devamını okuyun “Boşanmada Mal Paylaşımı”

Boşanma Sebepleri

Boşanma Sebepleri

Boşanma sebepleri aile mahkemelerinin ilgilendiği, çekişmeli veya anlaşmalı davalar ile evlilik birliğinin sona ermesine sebep olan etkenlerdir. Bu sebepler boşanma davasının türü de göz önünde bulundurularak hakim tarafından değerlendirilir ve yeterliliği takdir edilir. Tüm bu sebeplerin boşanmaya karar veren, önemli sebepler olduğunu göz ardı etmemek gerekir. Boşanma sebeplerinin mahkemeye sunulabilmesi ve evliliği bitirebilmesi için ispatlanması zorunludur. Aksi halde sebepler geçersiz sayılacak ve kabul görmeyecektir.

Devamını okuyun “Boşanma Sebepleri”