franchise

Franchise Sözleşmesi

Franchise sözleşmesi markasını başka bir kişi veya şirkete lisanslama sözleşmesidir. Franchise veren, iş modelini ve markasını lisanslayan şirket, franchise alan ise bu iş modelini ve markasını kullanarak kendi işletmesini kurar ve yönetir.

Devamını okuyun “Franchise Sözleşmesi”

Sigorta avukatı

Bursa Sigorta Avukatı

Ülkemizde, sigorta hukuku kapsamında birtakım düzenlemeler yapılmıştır. Sigorta hukuku oldukça önemli bir konu olup kişilerin bu konu hakkında sahip oldukları hakların neler olduğunu bilmeleri gerekmektedir.

Bu nedenle de sigorta konusunda yaşanabilecek sıkıntıların çözümü için kişilerin sigorta hukuku alanında uzmanlaşmış bir avukattan danışmanlık alması önemlidir. Bursa sigorta avukatı olarak hizmet veren pek çok avukatlık bürosu ve ofisi Bursa ve Bursa’nın ilçelerinde bulunmaktadır.

Devamını okuyun “Bursa Sigorta Avukatı”

Değişik İş Dosyası

Değişik İş Dosyası Nedir?

Değişik iş dosyası nedir? Mahkemelerin asıl konuyu ilgilendirmeyen ancak yargı kararı gerektiren işlemlerde verdiği kararların halk dilindeki adıdır. Çeşitli ticari konularda, genellikle sadece dosya incelenir ve duruşma yapılmadan karar verilir.

Bu dosya adı, hukuk mahkemelerinde tedbir, tutuklama, delil toplama gibi davalar ile ceza mahkemelerinde yasaklama ve içerik kaldırma gibi kararların açılması için kullanılır.

Devamını okuyun “Değişik İş Dosyası Nedir?”

Bursa hukuk bürosu

Bursa Hukuk Bürosu

Bursa hukuk bürosu olarak, dava ile ilgili hukuksal sürecin takibi ve bu süreçte tüm yapılması gerekenler hususunda avukatlarımız ile özverili bir şekilde çalışırken, müvekkillere gerekli bilgiler sık sık ve en detaylı şekilde verilmektedir.

Bursa’da ikamet eden gerek davacı gerek davalı kişileri hukuksal olarak en başarılı şekilde temsil eden avukatlarımız ile sizlerin davalar sonucunda en iyi sonucu elde edebilmesi adına var gücümüzle çalışıyoruz.

Devamını okuyun “Bursa Hukuk Bürosu”