Boşanmada Hangi Mallar Paylaşılmaz?

Boşanmada Hangi Mallar Paylaşılmaz?

Boşanma davası açacak kişiler tarafından boşanmada hangi mallar paylaşılmaz merak edilir. Çekişmeli boşanma davalarında tarafların en fazla üzerinde durduğu husus mal paylaşımıdır. 1/1/2022 yılında yürürlüğe giren Yeni Türk medeni kanununa göre düzenlenen hükümlere icra edilmesi gerekir. Daha öncesinde söz konusu mallar kime ait ise o kişiye bırakılmaktadır.

Devamını okuyun “Boşanmada Hangi Mallar Paylaşılmaz?”
Boşanmada Mal Paylaşımı

Boşanmada Mal Paylaşımı

Mal Paylaşımı

Boşanmada mal paylaşımı aile mahkemesi tarafından ilgilenilen ve evlilik birliğini sona erdiren davalar hakkında en sık araştırılan konuların başında gelir. Evlilik esnasında çiftler birlikte veya ayrı ayrı, çeşitli mal ve mülkler alabilir. Bu malların arasında en popüler olanları ise ev ve arabalardır. Evlilik esnasında alınan malların paylaşımının nasıl gerçekleşeceği ise oldukça merak edilir.

Devamını okuyun “Boşanmada Mal Paylaşımı”

Boşanma avukatı

Bursa Boşanma Avukatı

Bursa boşanma avukatı dava vekili olarak da tanımlanmaktadır. Medeni hukuk alt dalı içinde yer alan aile hukuku içinde eşler arasında yaşanan tartışmalar sonrasında ayrılma işlemlerinin gerçekleştirilmesi adına tüm hukuki işlemleri yapan kişilerdir. Alanında uzman olarak ve belirli bir diploma sahibi olarak dava vekili görevi yapmaktadır. Boşanma ve boşanma süreçleri içinde eşler arasında yaşanan ayrılık, velayet, nafaka ve mal paylaşımı gibi konularda işlemleri yasal kurallar ve hukuk çerçevesi içinde yapmaktadır.

Ülkemizde yapılan araştırmalara göre son 2 yılda boşanma sayıları artmaya başlamıştır. Salgın dönemi boyunca insanların evden çalışması ve eve kapanması nedeniyle aile içinde daha şiddetli kavgalar yaşanmaya başlamıştır. Fiziksel ve psikolojik şiddet oranının artması boşanma süreçlerinin artmasına sebep olmuştur. Bir boşanma davasının özellikle avukat ile birlikte yürütülmesi gerekmektedir. Kişi hak kayıplarını azaltma konusunda boşanma avukatları hukuki süreçte kişiye yardımcı olmaktadır. Dava tarafları arasında yaşanan hukuki uyuşmazlığı ortadan kaldırılması ve maddi ile manevi tazminat gibi konularda da savunma yapan kişilerdir.

Devamını okuyun “Bursa Boşanma Avukatı”