miras avukatı bursa

Miras Avukatı Bursa

Miras avukatı Bursa arayışına girdiğinizde şayet çevrenizdekiler size Bursa en iyi miras avukatı olarak kimseyi tavsiye edemiyorsa internetten aramaya başlarsınız. Bu gibi durumlarda avukat için önemli kıstaslardan birisi, meslek hayatında bitirilen miras davaları, bu alanda tecrübeli olup olmayışıdır. Şayet yeterli tecrübeye ve bilgiye sahipse güvenerek davanızı teslim edebilirsiniz. Miras davalarınız için tarafımızla iletişime geçebilirsiniz.

Devamını okuyun “Miras Avukatı Bursa”

hakaret davasi hakaret sayilmayan kelimeler

Hakaret Davası – Hakaret Sayılmayan Kelimeler

Hakaret davası ile ilgili olarak merak edilen: hakaret sayılmayan kelimeler, hakaret davası örnekleri, hakaret davası zamanaşımı, hangi kelimeler hakaret sayılır, hakaret davası sonuçları, hakaret kelimeleri nelerdir, hakaret davası cezası nedir, hakaret sayılan kelimeler hakaret nedir, hakaret davası açma, hukukta hakaret içeren kelimeler gibi bir çok soruya cevap vereceğiz.
Devamını okuyun “Hakaret Davası – Hakaret Sayılmayan Kelimeler”

Nüfus Kaydının Düzeltilmesi Davası

Nüfus Kaydının Düzeltilmesi Davası

Nüfus Kaydının Düzeltilmesi Davası hakkında hazırladığımız bu yazıda kime karşı açılır, kimler açabilir, ne kadar sürer gibi sorulara cevaplar verdik. Devletin sosyal haklarından yararlanmak, farklı kurumlarda işlem yapabilmek ve diğer uygulamalardan da yararlanmak için nüfus kaydı gereklidir. Tüm nüfus bilgileri ise aile kütüklerinde yer alırlar. Kişinin yaşama gelmesi ile birlikte nüfus kaydı, kişinin aile kütüklerine açılır. Türkiye’de kütüğü bulunmayan yabancı uyruklu kimselerin ise nüfus kayıtları ilgili bakanlığın belirlediği müdürlüklerde bulunmaktadır. Her durumda, nüfus kayıtlarının aktarımı sırasında herhangi bir kayıp ya da yanlış olmuş ya da nüfus kayıtları bir şekilde yanlış işlenmiş ise bu durumda nüfus kaydının düzeltilmesi davası açmak gerekmektedir.

Devamını okuyun “Nüfus Kaydının Düzeltilmesi Davası”

bursa bilişim avukatı

Bursa Bilişim Avukatı

Bursa bilişim avukatı ve bursa bilişim avukatları olarak sizlere bilişim hukuku alanında hukuki destek sağlamakta sorunlarınıza çözüm bulmaktayız. Bilişim avukatı son yıllarda giderek artan teknoloji ve internet kullanımında, kişilerin art niyetli üçüncü taraflar tarafından mağdur edilmesini önlemek amacıyla ortaya çıkan, hukuk alanında görece en yeni bir alan olarak kendisini göstermektedir. Günümüzde vazgeçilmez olan internetin geniş kesimler tarafından kullanılması ve önemli bir ticaret alanı haline gelmesi aynı zamanda da kişisel verileri içeren bir yere dönüşmesi ile birlikte bilişim suçları denilen pek çok suç ortaya çıkmış, bilişim avukatı ise bu suçları denetleyen ve kontrol eden birisi olarak öne çıkmıştır. Bu bakımdan bilişim avukatı, internet ve bilişim sistemlerinin kullanılması ile birlikte ortaya çıkan hukuki uyuşmazlıkları çözmede rol alan avukat olarak tanımlanabilmektedir. Bursa bilişim avukatı ile tüm bilişim suçlarınıza etkili çözümler bulabilirsiniz.

Devamını okuyun “Bursa Bilişim Avukatı”

Karadağ Montenegro Vatandaşlık

Karadağ Montenegro Vatandaşlık Şartları ve Başvurusu

Karadağ Montenegro Vatandaşlık Şartları nelerdir, başvuru nasıl yapılır, Karadağ’da şirket nasıl kurarak vatandaşlık nasıl alınır gibi sorulara cevap veriyoruz. Son zamanlarda Karadağ vatandaşlık şartları ve başvurusu sunulan kolaylık bakımından oldukça popüler hale gelmiştir. Başka bir ülke vatandaşlığı, tatil amaçlı ya da Avrupa’da oturmak isteyenler tarafından tercih edilen Karadağ – Montenegro vatandaşlığı almak için belirli şartlar bulunmaktadır. Her ne kadar belirli bir meblağ üzerinden ülkeden ev almak, şirket kurmak ya da yatırım yapmak gibi ana şartlar bulunuyor olsa da bu durumlar tek başına vatandaşlık almak için yeterli olmamaktadır.

Devamını okuyun “Karadağ Montenegro Vatandaşlık Şartları ve Başvurusu”

Çekişmeli Boşanma Davası Sebepleri - Süresi - Masrafı

Çekişmeli Boşanma Davası: Sebepleri – Süresi – Masrafı

Çekişmeli boşanma davası sebepleri nelerdir, boşanma başvurusu nasıl yapılır, dava ne kadar sürer ve dava harçları ile avukatlık ücreti ne kadar gibi sorulara cevap mahiyetinde bir yazıdır.  Medeni kanun evliliğin bitmesine yönelik eşlere boşanma hakkı tanımaktadır ancak boşanma davası açmak için belirli şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Eğer boşanma konusunda tarafların ortak görüş alamıyor ve velayet, nafaka ve benzeri konularda sorunlar yaşıyorlarsa boşanma davası açmaları gerekmektedir.

Devamını okuyun “Çekişmeli Boşanma Davası: Sebepleri – Süresi – Masrafı”

Mal Rejimi Davası Şartları Ücreti

Mal Rejimi Davası: Şartları – Süreci- Ücreti

Mal rejimi davası şartları nelerdir, süreç nasıl işler ve dava masrafları ne kadar gibi sorulara cevap veriyoruz. Günümüzde boşanmaların artması ile birlikte eşler arasında gündeme gelen önemli konuların başında ortak alınmış malların paylaşımı gelmektedir. Mal rejimi davası olarak da bilinen bu davalar, temelde evliyken birlikte alınan malların, boşanma halinde nasıl pay edileceğini içermektedirler. Ancak özellikle anlaşmalı olmayan boşanma davalarında taraflar bu konuda sıklıkla anlaşmazlığa düşmekte ve hukuk yardımı beklemektedirler.

Devamını okuyun “Mal Rejimi Davası: Şartları – Süreci- Ücreti”

Tanıma-Tenfiz-Davası-Şartları-Ücreti

Tanıma Tenfiz Davası: Şartları – Başvuru – Avukatlık Ücreti

Tanıma tenfiz davası şartları nelerdir, Tanıma tenfiz başvurusu nasıl yapılır ve avukatlık ücreti ne kadar gibi sorulara cevap mahiyetinde bir yazıdır. Her ülkenin kendi hukuk sistemi bulunduğu için yabancı ülkelerde alınan mahkeme kararları Türkiye’de geçerli olmamaktadır. Ancak alınan yabancı mahkeme kararlarının Türkiye’de geçerli olmasını sağlamak için Türkiye’de tanıma tenfiz davası açmak gerekir. Özellikle bu dava Türkiye’de açılmadığında, yurtdışındaki boşanmalar, Türkiye’de tanınmadığı için boşanılmış olsa bile Türkiye’de hâlâ evli olunacak ve yeniden evlenme vb. durumlardan yararlanılmayacaktır.

Devamını okuyun “Tanıma Tenfiz Davası: Şartları – Başvuru – Avukatlık Ücreti”

anlaşmalı boşanma davası şartları ücreti

Anlaşmalı Boşanma Davası Şartları – Ücreti – Başvuru

Anlaşmalı boşanma davası şartları nelerdir, boşanma başvurusu nasıl yapılır ve avukatlık ücreti ne kadar gibi sorulara cevap mahiyetinde bir yazıdır. Boşanmak isteyen çiftler için kolay şekilde ayrılmalarını sağlayan anlaşmalı boşanma davası temelde her iki tarafın boşanmanın kararlaştırılması ve işleyişi hakkında fikir birliğine vardıkları davalara denilmektedir. Çekişmeli boşanma davalarının aksine çok daha kolay, az yıpratıcı ve kısa sürede sonuçlanırlar. Bu makalemizde anlaşmalı boşanma davası hakkında sıkça sorulan sorulara değineceğiz. Konu hakkında detaylı bilgi almak için lütfen iletişime geçiniz.

Devamını okuyun “Anlaşmalı Boşanma Davası Şartları – Ücreti – Başvuru”

bursa aile avukatı

Bursa Aile Avukatı

Bursa aile avukatı olarak, çekişmeli boşanma avukatı ve anlaşmalı boşanma avukatı hizmetlerinde sizlere destek sağlamaktayız. Bursa’da aile avukatı olarak öncelikle sizlere bir boşanma davasında yasal haklarınızı anlatmakta akabinde talepleriniz doğrultusunda vekilliğinizi üstlenmekteyiz. Bu hususta örnek teşkil edebilecek bir Yargıtay kararı da sunmaktayız.

Devamını okuyun “Bursa Aile Avukatı”