yalova termal bedava tatil

Yalova Termal Bedava Tatil Kazandınız

Yalova Termal İlçesinde “Bedava Tatil Kazandınız”, “Ücretsiz Tatil Kazandınız”, “Ücretsiz Tanıtım Turu” gibi Telefonlara Mesajlar Gelmesi Üzerine Baskı Altında Kalarak ve Kandırılarak Devre Mülk Sözleşmesi İmzalayan Tüketiciler Ne Yapmalı?

Devre mülk veya devre tatil satıcıları uygulamada özelikle “hediye tatil, kampanya, ücretsiz yemek ve gezi”tekliflerle satışı özendirici yöntemler kullanarak tüketicilere devre mülk veya devre tatil sözleşmesi imzalatmaktadırlar. Hediye tatil kazandınız daveti ile tüketicilere devre tatil ve ya devre mülk sözleşmesi imzalatılması halinde hediye tatilin içeriği ve ticari amacın tanıtım faaliyetinden önce tüketiciye bildirilmesi zorunludur. Tanıtım faaliyetinden önce bildirim yapmayan satıcı veya sağlayıcılara karşı tüketiciler yasal yollara başvurulabilmektedir.

Yargıtay 13.Hukuk Dairesi’nin kararlarına göre; “kapıdan satış, işyeri, fuar, panayır gibi satış mekânları dışında önceden mutabakat olmaksızın yapılan tecrübe ve muayene koşullu satışlardır.” şeklinde tanımlanmış olup, davalının sözleşmede belirtilen işyeri, adresi olduğundan davacının, hediye tatil kazandığı belirtilerek davet üzerine gitmiş olduğu davalıya ait tesiste, daha önceden düşünmediği ve devre tatil satın almak için de gitmediği halde, yapılan tanıtımlar üzerine hazırlıksız bulunduğu bir sırada imzalamış olduğu 07.08.2007 tarihli sözleşmenin, kapıdan satış şeklinde yapıldığının kabulü gerekir. Bu tip satışlar, tecrübe ve muayene koşullu satışlardan olduğundan, cayma hakkı ancak hizmetin ifasından sonra, başka bir ifadeyle tatil hakkı kullanıldıktan sonra işlemeye başlayacak olup, bu süre içinde sözleşme askıdadır. Davacının sözleşmeye uygun kullanımı bulunmadığına göre, bu durumda cayma hakkını kullanma süresi henüz başlamamış olup, davacının cayma hakkını kullanması mümkündür.

Devre mülk ve devre tatil sözleşmesi, sözleşme imza aşamasında satıcı veya sağlayıcıların tüketicilere vaat ettiği şartları taşınmadığından tüketiciler mağdur edilmektedir. Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ile tüketicilerin mağduriyetini en aza indirmek için yürürlüğe giren. Devre Tatil ve Uzun Süreli Tatil Hizmeti Sözleşmeleri Yönetmeliği bu tarz sözleşmeleri düzenlemektedir.

Devre mülk firmalarının kanuna aykırı olarak düzenledikleri sözleşmeler sebebi ile tüketicilerin yaşadıkları mağduriyetlerin ortadan kaldırılması için. Tüketici Kanunu ve ilgili yönetmelikler uyarınca detaylı düzenlemeler getirilmiştir.

Peki sözleşmesini feshetmek isteyen devre mülk mağdurları ne yapmalı?

            Her sözleşmenin içeriğine göre ve satıcı veya sağlayıcıların vaat ettikleri yükümlülükleri yerine getirmemesine. Tapuda devrin gerçekleşmesine veya gerçekleşmemesine, devre mülkün geç teslim veya halen teslim edilmemiş olmasına. Devre mülkün hiç kullanılmamış olmasına rağmen fahiş aidat istemleri vb. Diğer hususlar irdelenip tespit edilerek sözleşme feshi sağlanabilmektedir. Sözleşmelerin iptal sebepleri sözleşmelerin içeriğine göre farklılık içerdiğinden, tüketicilerin ikinci bir mağduriyet yaşamamaları için. Büromuzdaki uzman avukatlar ile haklarını aramaları sonucu sözleşmenin feshi ile ödenen bedellerin iadesi, senetlerin iptali sağlanabilmektedir. Detaylı bilgi için tarafımızla iletişime geçebilirsiniz.

Özet kelimeler: yalova termal bedava tatil, yalova termal devremülk iptali

2 Comments

 • Kübra coşkun

  Bu dolandırıcılardan kurtarıyor musunuz

  • Av. Mert Can Oral

   Kübra hanım,

   Telefon ile iletişime geçerseniz, detaylı şekilde sizden konuyu öğrenip yardımcı olmaya çalışabiliriz.

   İyi günler dileriz.

 • Yorum ve Soru Alanı

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir